تست ربات‌های ONR برای آموزش‌های نظامی

ONR

ربات‌ها و دیگر وسایل مکانیکی امروزه بخش‌های زیادی را به تصرف خود درآورده‌اند که حتی قابل تصور نیستند. برای مثال در مرکز شبیه‌سازی و آموزش دانشگاه مرکزی فلوریدا (UCF)، با نماینده‌ی مکانیکی surrogate روبه‌رو خواهید شد. این ربات که توسط یک اپراتور از راه دور کنترل می‌شود، بخشی از برنامه‌ی اداره‌ی تحقیقات دریایی (ONR) برای ساخت ربات‌ها، آواتارها و نمایندگان انیماتوری برای آموزش‌های نظامی‌ است.

بدون توجه به اندازه‌ی نیروی مسلح و یا سطح تکنولوژی آن، این ربات در مورد پیروزی در جنگ‌ها آموزش می‌بیند. سربازان، دریانوردان و خلبانان که پس از ارتقای سطح مهارت‌های خود وارد صحنه‌ی نبرد می‌شوند، می‌دانند که تجهیزات آنها مانند اسلحه‌هایشان دارای نقش مهمی در ارائه‌ی یک عملکرد خوب می‌باشند و می‌توانند در پیروزی و شکست آنها تاثیرگذار باشند.

مشکل در اینجاست که عملیات آموزش، گران و زمان‌بر بوده و همچنین نیاز به دانش، تجربه و استعداد فردی دارد. اما ONR به دنبال آن است که از ربات‌های انسان‌نما برای این شرایط استفاده کند و از این رو surrogate را برای نمایش بخشی از این تکنولوژی آماده کرده، رباتی که قادر به برقراری تعامل با انسان‌ها باشد همچنین می‌تواند مسائل پیچیده‌ی آموزش‌های نظامی را تجزیه کند.

بخشی از هدف برنامه‌ی سه‌ساله‌ی Surrogate Interaction مجموعه‌ی ONR، مطالعه‌ی این مساله است که چگونه آواتارها، انیماتورها و سایر نمایندگان مجازی به مربیان این امکان را می‌دهند که در یک زمان در چند مکان بوده و مشغول به آموزش‌های مختلف باشند.

دکتر پیتر اسکوئر، مدیر برنامه‌ای ONR، می‌گوید: “شیوه‌ای که افراد با ربات ما رفتار کرده و نحوه‌ی تعامل آنها با هم، از مطالب مهم برای درک و مطالعه است تا بتوانیم به بهبود سیستم‌های آموزش نظامی خود دست یابیم.”

یکی از جنبه‌های این برنامه، توسعه‌ی آموزش تعاملی واسط آواتار و سیستم تجربی فردی (AMITIES) است. هدف از این برنامه، استفاده از مدولاسیون صوتی، هوش مصنوعی، پروتکل‌های شبکه و کنترلر انسانی برای کنترل و مدیریت ربات‌ها است.

طبق اعلام ONR، متخصصان این پروژه در چهارم و پنجم فوریه در نمایشگاه تکنولوژی و علوم آینده نیروی دریایی واشنگتن به بحث در مورد تکنولوژی‌های آموزشی خواهند پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>