الگوریتم جدید محققان MIT به هواپیماهای بدون سرنشین اجازه نظارت بر سلامت خود را بصورت بلادرنگ می دهد

در آینده ای نزدیک، بسته هایی که شما بصورت آنلاین سفارش داده اید، ممکن است برای تحویل به شما به دست هواپیماهای بدون سرنشین سپرده شوند: در دسامبر گذشته، فروشگاه آنلاین خرده فروشی آمازون اعلام کرد که برنامه ای برای تحویل بسته به مشتریان با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را دارد، نشان می دهد که ناوگانی از ربات های پروازی ممکن است به عنوان قاصدان خودمختار سرویس دهند که پکیج ها را در عرض نیم ساعت پس از سفارش به دست مشتری برسانند.

برای اطمینان از تحویل امن، به موقع و دقیق، این هواپیماها به مقابله با درجه ای از عدم قطعیت در پاسخ به عواملی مانند بادهای تند، خطاهای اندازه گیری سنسور و کاهش سوخت نیاز خواهند داشت. اما چنین برنامه “what-if” بطور معمول به محاسبات عظیمی نیاز دارد که می تواند برای اجرا در حین پرواز مشکل شود.

new_mit_drone_delivery_algorithm-1در حال حاضر، محققان MIT رویکرد دو جانبه ای را درنظر گرفته اند که بطور قابل توجهی محاسبات مرتبط با ماموریت های تحویل خسته کننده و طولانی را کاهش می دهد. الگوریتم اول توسعه یافته نیز هواپیمای بدون سرنشین را برای کنترل جنبه های نظارت بر سلامت خود بصورت بلادرنگ قادر می سازد. با این الگوریتم، هواپیما می تواند میزان سوخت خود و شرایطی از پروانه ها، دوربین ها و یا دیگر سنسورهای خود را در طول ماموریت پیش بینی کند، و درصورت نیاز به انجام اقدامات پیشگیرانه همچون تغییر مسیر برای رسیدن به یک ایستگاه شارژ، روی آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>